Manta Token Açılış Günü Hackerların Hedefinde

manta token ddos
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Manta Network MANTA tokenin piyasaya sürüleceği gün (TGE (token generation event)) hacker saldırısına maruz kaldı. Fiyat etkilendi.

MANTA token’inin Binance, BingX, MEXC gibi borsalarda listelenmesiyle birlikte 2,72 doların üzerine çıkan değeri yatırımcılarını sevindirdi. Ancak kısa süre sonra ağın bir DDos saldırısına maruz kaldığı anlaşıldı.

Takımın DDoS saldırısını doğrulamasıyla birlikte MANTA, %20 düşüş yaşadı. 2,07 seviyelerine kadar gerileyen MANTA fiyatı, yazı anında 2,18 dolardan işlem görmekteydi.

DDoS saldırısı, 18 Ocak’ta gerçekleşen MANTA token TGE günü ile aynı zamana denk geldi. Saldırı, ağı 135 milyonun üzerinde sahte RPC talebi ile zor duruma düşürdü.

Cuma günü, Manta ekibi Twitter’da yayınladığı bir gönderide, DDoS saldırısını takiben ağın işlem gecikmeleri yaşadığını belirtti. Büyük işlem kuyruklarının birikmesi aynı zamanda gaz ücretlerini de yükseltti.

Layer 2 modüler blockchain alanında iddialı bir proje olan MANTA network ekibinden yapılan açıklama ile durum şu şekilde ifade edildi:

Dünkü DDoS saldırısı nedeniyle son işlemler ağda büyük bir bekleme kuyruğu biriktirdi. Bu, daha uzun işlem sürelerine ve yüksek gaz ücretlerine yol açıyor. Bu sorunun farkındayız ve çözmek için çalışıyoruz.

DDoS nedir?

Dağıtılmış hizmet reddi saldırısı (DDoS), internet trafiğini sahte isteklerle doldurarak insanların blockchain (veya diğer hizmetler) ile iletişim kurmasını engelleme girişimidir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Manta Token Açılış Günü Hackerların Hedefinde
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!