Ünlü Kripto Denetim Şirketine Hack Şoku

Certik X hacked
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto denetim firması CertiK‘in X (önceki adıyla Twitter) hesabının bir hack saldırısına uğradığı ve kullanıcı cüzdanlarından kripto para çalmak için gizlenmiş phishing bağlantıları kullandığı bildirildi.

CertiK’in ele geçirilmiş olan hesabı, 342.900 takipçisine Uniswap’in yönlendirme sözleşmesinde bir zayıflık keşfedildiğini iddia eden sahte bir uyarı ile birlikte bağlantıyı yayınladı. Tweet, kullanıcıları savunmasız onayları tersine çevirebilecekleri iddia edilen sahte RevokeCash sayfasına yönlendirdi.

Resmi Revoke ekibi daha sonra mesajın sahte olduğunu doğrulayarak, “CertiK’in X hesabı ele geçirildi ve sahte bir Revoke web sitesinin bağlantısını paylaşıyor. Uniswap TEHLİKEDE DEĞİL” açıklamasını yaptı.

CertiK’in bağlı güvenlik uyarı hesabı da bu sabah ana hesaptan gelen herhangi bir iletişimden kaçınılmasını ve olayın güvenli olduğu onaylanana kadar durumun araştırıldığını belirten bir uyarı yayınladı.

Sahte tweet, Uniswap sözleşmesiyle etkileşimde bulunan herkesin kripto paralarının tehlikede olduğuna dair uydurma bir duyuru yayınlayarak kullanıcıları paniklemeye teşvik etmeye çalıştı.

İronik bir şekilde, sadece iki gün önce CertiK, 2023 hacking güvenlik raporunu tanıtan istatistikler ve web3 güvenliği hakkındaki içgörülerini paylaştığı bir tanıtım yapıyordu. Kripto muhabiri Wu Blockchain’e göre, resmi CertiK Discord sitesi de yakın zamanda bir hack saldırısına uğradı ve sahte Discord’a dönüştürülerek phishing bağlantılarını teşvik ediyordu.

Sahte tweet artık ana CertiK hesabında bulunmuyor ancak hesabın kontrolünün hackerlardan geri alınıp alınmadığı henüz belirsizliğini koruyor.

Kaynak: protos.com

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ünlü Kripto Denetim Şirketine Hack Şoku
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!