3 Büyük Şirket Bitcoin Spot ETF Piyasasını Domine Etti

bitcoin etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük üç spot bitcoin ETF’si, Salı günü tamamlanan üçüncü işlem gününde toplam hacmin büyük bir bölümünü oluşturarak pazarda hakim bir konum edindi.

Günün toplam işlem hacmi 1,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Başka bir deyişle, geçtiğimiz Cuma günü görülen 3 milyar dolarlık hacmin oldukça altındaydı.

Grayscale, BlackRock ve Fidelity tarafından sunulan fonlar, şu anda işlem gören 11 spot bitcoin ETF arasında açık ara lider konumunda. Yeni enstrümanlar, geçen hafta ticarete başladıktan sonra üçüncü işlem gününde pazardaki büyümenin neredeyse yüzde 90’ını elde etmiş durumda.

Yahoo Finance verilerine göre, salı günü piyasa kapanışıyla birlikte, 3 fonun toplam ticaret hacminin yaklaşık 1,6 milyar doları bulduğu gözlendi.

3. gün işlem hacmi, ilk ticaret gününde görülen 2,2 milyar dolarlık hacmin ve Cuma günü görülen 3,1 milyar dolarlık hacmin de oldukça altında tamamlandı.

BlackRock ETF’si yeni “Liquidity King”

Grayscale, yeni kripto tabanlı enstrümanlar arasında hacim açısından açık bir lider olmasına rağmen, firma ETF’si (ana GBTC fonunun dönüştürüldüğü) önemli çıkışlar yaşadı. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli ETF analisti Eric Balchunas‘a göre, Grayscale’in spot bitcoin ETF’si geçen hafta ticarete başladığından bu yana 500 milyon dolardan fazla kaybetti. Diğer yandan analist, BlackRock’un en fazla likiditeye sahip olarak likidite kralı unvanını Grayscale’den almak için en muhtemel aday olduğunu da belirtti.

BlackRock ve Fidelity tarafından sunulan fonlar karşılaştırıldığında ise, ticarete başladıkları günden bu yana 400 milyon doların üzerinde giriş gördüler.

Genel olarak, Balchunas, yeni fonlar için işlem aktivitesinin sağlıklı olduğunu söyledi. İlk üç gün boyunca birikmiş hacim şu anda 9,5 milyar doların üzerinde.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

3 Büyük Şirket Bitcoin Spot ETF Piyasasını Domine Etti
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!