Satoshi Nakamoto’nun Cüzdanına Gönderilen 26 BTC’nin Sırrı Ne?

satoshi nakamoto cüzdanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün, bir anonim kullanıcı, Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun cüzdanına 26 Bitcoin gönderdi, yaklaşık 1 milyon dolar eden bu transferin amacı kripto para camiasında spekülasyonlara neden oldu.

Bitcoin’in güncel fiyatının 44.239 dolar olduğu göz önüne alındığında bu transfer 1,15 milyon ABD Dolarına tekabül ediyor.

Satoshi Nakamoto’nun İlk Cüzdanı

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, işlem 6 Ocak’ta gerçekleşti ve Bitcoin ağı üzerinde oluşturulan ilk cüzdana gönderildi.

ABD’li avukat Jeremy Hogan, X (eski adıyla Twitter) üzerinde yaptığı tahminde, bu hamlenin Satoshi Nakamoto’nun kimliğini ortaya çıkarma hamlesi olduğunu düşündüğünü söyledi.

ABD Vergi Denetim Kurulu (IRS) tarafından uygulanan yeni düzenlemeye göre, ABD’deki herhangi bir kripto işleminin 10.000 doları aşması durumunda, işlemin alındığı tarihten itibaren 15 gün içinde isim ve adresin bildirilmesi zorunlu hale getirildi. Hogan bu düzenlemeyi hatırlatarak bunun Satoshi’nin kimliğini açıklamaya zorlayacak bir hamle olduğunu söyledi. Ancak Satoshi Nakamoto bugüne kadar muhtemelen pek çok devlet düzenlemesine zaten aykırı hareket eden aktivitede bulundu. Neden ABD’nin kıymeti kendinden menkul düzenlemesiyle kendini ele versin? Bu düzenlemeyi -eğer hala hayatta ise- Nakamoto’nun hiç de umursayacağını sanmıyoruz.

Satoshi Nakamoto ne kadar Bitcoin’e sahip?

Birçok tahmine göre Nakamoto, yaklaşık 1.1 milyon BTC’ye sahip. Kripto para topluluğu, yaklaşan Bitcoin yarılanmasının yeni bir Bitcoin boğa piyasasını tetikleyeceğini bekliyor. Dolayısıyla, halving olayının Satoshi Nakamoto’yu dünyanın en zengin insanlarından biri yapabileceği konusunda spekülasyonlar var.

Bitcoin’in, geniş kitleler tarafından bilinmediği 2009 yılında Nakamoto BTC’nin mucidi olarak ilk bitcoinlerin madenciliğini yaptı. Madenciliği sona erdiğinde, bir milyondan fazla bitcoinin madenciliğini yapma fırsatı bulmuştu. Bir Arkham raporu, Satoshi Nakamoto’nun şu anda 1.1 milyon BTC’yi elinde tuttuğunu iddia ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Satoshi Nakamoto’nun Cüzdanına Gönderilen 26 BTC’nin Sırrı Ne?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!