Satoshi’nin Devre Dışı Bıraktığı Kod NFT Oldu: Quantum Cats

quantum cats inscriptions
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3.333 görselden oluşan NFT koleksiyonu, Evolving Inscriptions tekniği sayesinde zaman içinde değişecek.

Taproot Wizards adlı grup, Bitcoin’un gizemli yaratıcısı, Satoshi Nakamoto’ya övgüde bulunan Evolving Ordinal Inscription koleksiyonunu oluşturdular.

Quantum Cats koleksiyonu, Bitcoin Ordinal standardı kullanılarak basılmış 3.333 kedi görüntüsünden oluşuyor. Sanat eseri, Evolving Inscriptions tekniği sayesinde belirli bir şekilde zaman içinde evrim geçirecek şekilde kodlandı.

Tekniğin bir sonucu olarak, koleksiyonun Bitcoin blok zincirine yazılma maliyeti 66.000 doları buldu. Maliyet, başlangıçta yazılan tüm verilerden kaynaklandı – koleksiyon 10 MB veri kullanıyor. Quantum Cats’in farklı versiyonları, Op_Cat öneri sürecine göre zaman içinde evrilecek şekilde yazıldı..

Satoshi ile Bağlantı

Taproot Wizard kurucu ortağı Udi Wertheimer‘a göre, “Op_Cat” Bitcoin’in ilk günlerinde kullanılan eski bir kod satırıdır. Udi, röportajında bu terimin “dil bilgisi açısından birleştirmek” anlamına geldiğini söyledi.

Op_Cat, 2010’da devre dışı bırakılan bir betik işleviydi. Şu anda Bitcoin ekosistemi içinde Katman-2, akıllı kontratlar ve köprülerin inşa edilmesini mümkün kılabilen bir öneri olan Covenants üzerine tartışmalar ortaya çıktığında tekrar gündeme geldi.

Wertheimer, görüntülerin şifreli olduğunu ve gelecekteki evrimlerin nasıl görüneceğini kimsenin bilmediğini ifade etti.

quantum cat sinscriptions
Quantum Cats, Kaynak: quantumcats.xyz

Dijital sanatçı FAR tarafından yaratılan 1/1 “Genesis Cat,” Sotheby’s müzayedesinde yer alması için seçildi. Müzayede bugün başladı ve 22 Ocak’ta sona erecek. Yazı yazıldığı sırada en yüksek teklif 26.000 dolardı.

Devam Eden Tartışma

Bir yıl önce başlatılan Bitcoin Ordinals, ekosistem içinde devam eden bir tartışmanın ortasında bulunuyor. Maximalistler, onları blok zincirini gereksiz yere doldurmakla suçlarken ekip yeni etkinlikler yapıyor.

Kasım ayının sonlarında, Taproot Wizard, Standard Capital liderliğinde ve UTXO Management ile Bitcoin Frontier Fund dahil diğer destekçilerin katılımıyla 7,5 milyon dolarlık bir finansman turu duyurdu.

Udi’nin Taproot Wizard’daki ortağı Eric Wall, Op_Cat ve Quantum Cats koleksiyonunun, Bitcoin’un hak ettiği merkezi olmayan, ölçeklenebilir bir geleceğin ortasında yer aldığını söyledi.

Kaynak: thedefiant.io

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Satoshi’nin Devre Dışı Bıraktığı Kod NFT Oldu: Quantum Cats
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!