Bitcoin ETF Bu Balinaya Yaradı: 74 Milyon Dolar Kar Yaptı

spot etf bitcoin balinası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatları, spot Bitcoin ETF‘lerinin onaylanmasıyla 49.000 doların üzerine çıktı. Tam da bu esnada devasa bir Bitcoin balinası son aylarda topladığı bitcoinleri Binance üzerinde satarak 74 milyon dolar kar etti.

Kripto para topluluğu büyük bir ralli beklerken, balinalar “haberi sat” stratejisi uygulayarak önemli miktarda kar realizasyonları yapıyor. Bu durum BTC fiyatının 49 bin dolar bandından aşağı hareket etmesine neden oldu. Yazı yazıldığı esnada lider kripto para 45.450 dolardan işlem görmekteydi.

Bitcoin balinaları ETF onayını değerlendiriyor

Kripto dünyasında son günlerin tüm gündemi, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve ardından ticaretin başlaması üzerineydi. Kripto topluluğu nefesini tutarken, Bitcoin fiyatları 49.000 doların üzerine çıkarak zirve yaptı. Ancak bu heyecanın ortasında, büyük bir Bitcoin balinası fırsatı değerlendirdi. Daha önce haberini yaptığımız farklı bir Ether balinası da DeFi kredi uygulaması Aave’de WBTC karşılığı ETH borçlanarak kar etmişti.

Zincir-üstü (on-chain) analiz platformu Lookonchain tarafından yapılan son bir rapora göre, bu usta Bitcoin balinası Ekim 2022’den Aralık 2023’e kadar Bitcoin biriktirdi. Bu dönemde balina, popüler kripto borsası Binance’den toplamda 2.742 Bitcoin’i yaklaşık 19.337 dolar maliyetle alarak kişisel cüzdanına çekti. Akabinde stratejik bir hareketle spot Bitcoin ETF’leri onaylandığında ve ticarete açıldığında, balina hızla tüm 2.742 Bitcoin’i Binance’e yatırdı. Spot ETF ticaretinin başlamasıyla Bitcoinleri’ni satan balina tahminen 74 milyon civarı kar etti.

Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve başlatılması, kripto paraların dünyasına önemli heyecan ve fiyat artışları getirdi. Ancak aynı zamanda dikkatli yatırımcılara ve balinalara piyasanın hareketlerinden yararlanma fırsatları da sağladı.

ETF onayının kripto piyasasına etkileri

Spot Bitcoin ETF’lerinin yakın zamandaki onayı, Bitcoin fiyatlarının yeni zirvelere çıkmasına neden olarak kripto piyasasında şok dalgaları yarattı. Fon akışlarının BTC ve ETH gibi lider kripto paralara kayması altcoin fiyatlarında düşüşü beraberinde getirdi. Bazı altcoinler alım fırsatı vermiş olsa da kripto piyasasının geleceği ve genel finansal manzaradaki etkisi hakkında bazı soruları gündeme getirdi.

Spot Bitcoin ETF’lerinin onayı, birçok kişi tarafından kripto para için önemli bir kilometre taşı olarak görülmektedir. Bu, kurumsal yatırımcılar ve geleneksel finansal kuruluşların piyasaya girmesi için yeni kapılar açmaktadır. ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’in meşrulaştırılması, benimsemeyi ve yatırımı artırabilir, böylece onu ana akım bir varlık olarak daha da sağlamlaştırabilir.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Bitcoin ETF Bu Balinaya Yaradı: 74 Milyon Dolar Kar Yaptı
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!