Ethereum’da Rekor Kilit Bozumu: ETH Fiyatı Etkilenecek mi?

staked eth fiyatı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’da rekor düzeyde kilit bozumu gerçekleşti. Stake edilmiş ETH’lardan yapılan büyük çıkışları Celcius ve Figment gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta tamamlanan Shanghai Güncellemesi’nden bu yana yapılan en büyük çıkış olan 650.000 adet, değeri yaklaşık olarak 1,6 milyar dolar olan stake edilmiş Ether kilit bozum zamanı gelince sahipleri tarafından havuzdan çıkarıldı.

21 Shares analisti Tom Wan tarafından paylaşılan Dune Analytics gösterge paneli, iflas etmiş kripto şirketi Celsius ve staking hizmeti sağlayıcısı Figment’in bu önemli çıkış dalgasının başlıca aktörleri olduğunu gösterdi. Bu firmalar raporlama dönemindeki toplam çıkışların %85’ini oluşturan 563.300 adet stake edilmiş ETH çıkışını organize ettiler.

staking ether fiyat
Stake edilmiş ETH’ların net miktarı, Kaynak: Dune

Bu firmaların Ether çıkışlarını 5 Ocak’ta 16.000’in üzerine çıkararak rekor seviyeye taşıdığı gözlendi. Bu sırada, iki firma toplam 550.000’in üzerinde stake edilmiş Ethereum çıkarmayı planladıkları için sıraya girmiş çıkışların da yaklaşık %75’ini oluşturuyordu.

Celsius, daha önce iflas süreci kapsamında 470 milyon dolar değerinde yaklaşık 206.300 ETH’yi çekme planlarını açıklamıştı. İflas eden firma, çıkışlardan elde edilen fonların kreditörlere dağıtmak için kullanılacağını belirtti.

Diğer taraftan Figment, müşterileri adına 350.000’in üzerinde stake edilmiş ETH için daha çekim sırasına girdi.

Bu büyük çıkışların ardından, staked Ethereum’un toplam miktarı şu anda Nansen’ın Ethereum Shanghai (Shapella) Upgrade gösterge paneline göre 28,9 milyon olarak duruyor.

ETH’nin Fiyatına Etkisi Olmadı

Staked Ethereum çıkış aktivitesi geçen hafta ETH’nin fiyat performansını olumsuz etkilemedi; dijital varlığın fiyatı, yaklaşık %12 artarak, Mayıs 2022’den beri en yüksek değer olan 2.700 dolar seviyesine çıktı.

Bu yükselişin nedenleri arasında, Bitcoin ETF’lerine benzer şekilde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum ETF onaylayabileceği önerileri bulunuyor.

Varlık yönetimi firması BlackRock’un CEO’su Larry Fink, CNBC ile yaptığı bir röportajda “Ethereum ETF’sine sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyorum” diyerek iyimserliği artırdı. Diğer yandan, Polymarket’ten gelen verilere göre, platformda yapılan bahislerin yaklaşık %55’i Ethereum ETF’sinin Mayıs sonuna kadar onaylanmasını bekliyor.

Haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Twitter(X) hesabımızı ve Google Haberler sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda bulunan yorum, reklam, analiz ve haberler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskler içeren yatırımlardır. Yatırım yapacak kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdırlar ve yaptıkları yatırımların kendi sorumlulukları altında olduğunu bilmelidirler. Bu site (koinabc.com) ve yazarları, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamazlar. Bu siteyi kullanan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Ethereum’da Rekor Kilit Bozumu: ETH Fiyatı Etkilenecek mi?
Giriş Yap

Koinabc ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!